ABC instalatéři Praha

Poradíme Vám, jak na ucpané odpady

Problém s ucpanými odpady lze někdy vyřešit i velice snadno

Máte problém s ucpaným odpadem ve vašem bytě či rodinném domě? A jak vůbec zjistit, že se vám odpad ucpává? Přinášíme vám pár rad, jak vyčistit ucpaný odpad svépomocí. 

Pokud máte svedeno odpadní potrubí od dřezu, z pračky, myčky, umyvadla, vany, sprchového koutu a WC do jednoho potrubí, které ústí do svislé stoupačky, případně do ležatého potrubí, a začne se odpadová voda při spláchnutí WC či vypouštění myčky nebo pračky tlačit ven sprchovým koutem či vanou, je pravděpodobné, že dochází nebo už došlo k ucpání odpadu.

Variant čištění je poměrně mnoho a záleží i na šikovnosti člověka

Prvním a nejjednodušším způsobem je použití zvonu, který máme většinou všichni doma. Je potřeba dbát na to, aby v umyvadle, dřezu, vaně nebo sprchovém koutu, který budete čistit, byla voda. Jestliže už tam je, přiložíte zvon na odtok a něčím zacpete horní přepadový otvor. Pohybem zvonu nahoru a dolu tak do odtoku stlačujete vzduch nebo vodu a vytváříte tlak do potrubí. Čím lépe přepadový otvor utěsníte, tím je práce se zvonem efektivnější. Tento krok opakujte několikrát po sobě.

Pokud zvon nepomohl, máte další možnost - použít ruční pružinové péro. Koupíte ho v instalatérských potřebách, Bauhausu, Obi či Hornbachu. Prodávají ho v několika délkách a tloušťkách a stojí kolem 500,- Kč. Vám by mělo postačit pružinové péro v délce do pěti metrů a šířce kolem 1 centimetru. To nejslabší pružinové péro nemá efekt.

Postup čištění ucpaných odpadů

Postupujte takto: Nejlépe je pracovat ve dvou. Rozeberte sifon u dřezu nebo umyvadla a postupně strkejte pružinu do odpadu. Jeden ji tlačí a druhý s ní na konci točí. Pružina musí být vždy napnutá, aby se vám nezkroutila. Jakmile odpad začne odtékat, pouštějte do něj horkou vodu a pružinou stále ještě nějakou dobu točte.

Čisticí prostředky různých značek a typů, které seženete v obchodech, mohou v odpadu udělat větší problém, než jste měli doposud. Při nesprávném použití mohou způsobit ztvrdnutí nalité tekutiny nebo porušit těsnost potrubí či sifonu pod vanou nebo sprchovým koutem, a hrozí tak i vytopení souseda pod vámi.

Náš tip: jak na ucpaný záchod? 

Ucpané odpadní potrubí Vám můžeme vyřešit. Volejte 603 264 217. 

Doufám, že vám tyto rady pomohou vyřešit váš problém a třeba i ušetřit nějakou tu korunu. Jestliže si ale nejste jisti, že vše zvládnete, zavolejte odbornou firmu, jež vám s problémem pomůže. Odhodláte-li se k tomu, pak se vždy zeptejte, kolik bude kompletní práce stát nebo byste tyto informace měli získat z ceníku na webových stránkách.

Martin Jedlička
ABC instalatéři Praha

Havarijní servis
NONSTOP

+420 603 264 217

Poskytujeme NONSTOP HAVARIJNÍ SERVIS, oblastí naší působnosti je Praha a okolí.

Víme, že v případě havárií je prioritou včasný příjezd a rychlý zásah. Díky efektivní organizaci práce garantujeme příjezd v rámci území Prahy v co nejkratší době od nahlášení události. 

+420 732 738 983 nebo +420 603 264 217

Orientační čas příjezdu se však v době vysokého vytížení může výrazně lišit, proto doporučujeme ihned volat a informovat se o aktuálně době příjezdu. 

+420 732 738 983

Poskytujeme tyto služby havarijního servisu:

ABC-Instalatéři
Výjezdní místa

Havárie ani živelné pohromy si čas nevybírají a všední dny a svátky nerozlišují.

Proto náš havarijní servis funguje nepřetržitě:

  • 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, o víkendech i o svátcích.

ČIŠTĚNÍ ODPADŮ PRAHA - TLAKOVÉ i STROJNÍ 

Výjezdní místa: Praha 1 | Praha 2 | Praha 3 | Praha 4 | Praha 5 | Praha 6 | Praha 7 | Praha 8 | Praha 9 | Praha 10

 

Odkazy na partnerské weby

Mapa - výjezdní místa